سالم زيبا سالم زيبا .

سالم زيبا

6 تا از رايج ترين اختلالات اضطراب/استرس در ايران كه بايد بشناسيد!

عبارت «اضطراب» تنها به يك نوع شرايط اشاره نمي‌كند بلكه انواعي از شرايط را پوشش مي‌دهد كه مي‌توانند به روش‌هاي مختلف بر مردم تاثير بگذارند. دراينجا شايع‌ترين انواع اختلالات مرتبط با اضطراب در ايران را به شما معرفي مي كنيم.

۱-اختلال اضطراب فراگير يا اضطراب شناور آزاد

اختلال اضطراب تعميم‌يافته (GAD) يا anxiety شناور آزاد يك بيماري مزمن است كه در آن بيماران اغلب احساس ترس و نگراني در مورد جنبه‌هاي زندگي مانند سلامتي، پول خانواده كار يا مدرسه دارند، در حالي كه طبيعي است كه در مورد جنبه‌هاي خاصي از زندگي نگران باشند، افراد مبتلا به GAD مشكل خود را در مورد يك مساله خاص كنترل مي‌كنند.

افرادي با اضطراب فراگير ترس را تجربه مي‌كنند كه معمولا ً غير واقعي يا خارج از ميزان مورد انتظار در طول شرايط است. همچنين انتظار ميرود اين افراد به علت مواردي از قبيل شكست يا فاجعه دچار اختلالات در وظايف روزانه خود در كار يا مدرسه و در رويدادهاي اجتماعي و روابط شان شوند.
طبق انجمن اضطراب و افسردگي آمريكا، GAD سالانه حداقل ۶.۸ ميليون بزرگ‌سال را تحت‌تاثير قرار مي‌دهد كه معادل با ۳.۱ درصد از جمعيت آمريكا است و دو برابر زنانمبتلا به احتمال زياد تشخيص داده مي‌شوند. علائم معمول عبارتند از:

  • بي‌قراري يا احساس زخم يا لبه
  • سردرد، درد عضلاني، درد عضلاني
  • دشواري در تمركز
  • تحريك‌پذيري
  • شگفت‌زده يا هيجان‌زده شدن
  • نگراني بيش از حد كه كنترل آن دشوار است
  • دشواري در خواب و خواب ناخوشايند

۲- اختلال وسواس

همان طور كه اختلال وسواس فكري و وسواس فكري (OCD) يك موقعيت مزمن است كه در آن بيمار داراي وسواس‌هاي رفتاري يا جبر است كه ممكن است تكراري يا ناراحت‌كننده باشد:

ادامه مطلب در لينك زير:

6 تا از رايج ترين اختلالات اضطراب/استرس در ايران كه بايد بشناسيد!


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۵:۵۳ توسط:رادين موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :