سالم زيبا سالم زيبا .

سالم زيبا

مضرات و فوايد نعناع فلفلي + نكات مهمي كه بايد بدانيد (تحقيقات جديد)

نعناع فلفلي متعلق به خانواده نعناع است كه معمولا در سراسر جهان كشت مي شود. علاوه بر رايحه نعناعي، داراي ارزش غذايي زيادي نيز مي باشد. به عنوان مثال، حاوي ويتامين هاي ضروري، مواد معدني و عناصر كمياب از جمله منگنز، پتاسيم، مس، آهن، كلسيم و ويتامين A، C و B2 است. همچنين داراي محتواي بالاي منتول است و توضيح مي دهد كه چرا نعناع از هزاران سال پيش براي اهداف دارويي و طعم دهندگي استفاده شده است. علاوه بر اين، بسياري از محصولات از اين گياه براي عطر و بوي خود استفاده مي كنند، از جمله مرطوب كننده ها، صابون، ژل شستشو و شامپو. اين مطلب نتيجه چندين روز گشت و گذار در مجلات معتبر پزشكي ست.

خواص نعناع فلفلي به طور خلاصه

با توجه به مطالعات فراوان، نعناع فلفلي مي تواند به درمان بسياري از مشكلات سلامتي كمك كند. كه با خواصي مانند ضد احتقان، مسكن، بي حس كننده، سفت كننده، ضد باكتريايي، ضد عفوني كننده، ضد ميكروب، ضد نفخ و ضد اسپاسم بارگذاري مي شود. بنابراين، در درمان بسياري از بيماري ها مانند سرماخوردگي، آنفلوآنزا، سرفه خشك، سينوزيت، تب با لرز، مشكلات گوارشي، حالت تهوع، سندرم روده تحريك پذير، درد عضلاني، درد شكمي، گرفتگي هاي قاعدگي، آرتريت روماتوئيد، خارش، پوست چرب و تحريك شده، آكنه، شوره سر، سوختگي، نيش حشرات، شپش سر، سردرد، نوسانات خلقي، عدم تعادل احساسي و استرس استفاده مي شود.

فوايد در طب سنتي

به آن سوسنبر يا نمام مي گويند. طبيعت آن گرم و خشك است. مدر (ادرار آور)، قاعده آور، خارج كننده كرم شكم، رفع كننده سنگ مثانه و سنگ كليه، براي تهوع و استفراغ و پيچش روده مفيد است. با سركه و روغن گل براي سردرد به كار مي رفته است و ضماد و خوردن آن براي زنبورگزيدگي مفيد مي باشد. براي ريه مضر است و جانشين آن مرزنجوش و بادروج و مصلح آن گشنيز و كتيرا مي باشد.

ادامه مطلب لينك زير:

مضرات و فوايد نعناع فلفلي


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۵:۵۰ توسط:رادين موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :