سالم زيبا سالم زيبا .

سالم زيبا

اثرات تمر هندي بر لاغري، فشار خون، كبد، پوست و مو +نحوه مصرف

تمر هندي داراي مصارف زيادي براي مقاصد مختلف مانند بواسير و دندان ها است. بسياري از غذاها در كشورهاي مختلف جهان با استفاده از تمر هندي تهيه مي شوند. تمر هندي با طعم ترش و شيرين بسيار عالي، فوايد زيادي براي سلامتي دارد. طعم ترش آن مي تواند به هضم غذاهاي مصرفي توسط بدن كمك مي كند و منجر به سلامتي با ايجاد يك ذهن تازه مي شود.

۱-مزاياي تمرهندي براي پوست

صورت انسان هنگام خروج از منزل به دليل آلودگي و ساير دلايل مختلف در فضاي باز، كثيف مي شود. در نتيجه با مشكلات پوستي متعدد مواجه مي ‌شويد. زندگي با آن مي ‌تواند آزار دهنده و اضطراب آور باشد. پوست درخشش را از دست داده و زشت مي ‌شود. يك چهره خوب با پوست خوب به طور ناگهاني تغيير كرده و خراب مي شود. در چنين شرايطي مي ‌توانيد به راحتي از آسيب ديدن پوست خود محافظت كنيد. براي اينكار بايد از آب ميوه تمرهندي استفاده كنيد كه از آنتي اكسيدان هايي با ويتامين C و A تشكيل شده است. 

اين امر به مبارزه با راديكال ‌هاي ايجاد شده روي پوست و صورت كمك مي‌كند. التهاب و سوزش ايجاد شده در پوست، هنگام اعمال تمرهندي به پوست تسكين مي ‌يابد. بعلاوه پوست را سفيد و سالم نگه مي ‌دارد. آب تمرهندي همچنين داراي اسيدهاي آلفا هيدروكسيل به همراه فيبر و ويتامين B و C است. همه اينها براي از بين بردن سلول ‌هاي مرده پوست مفيد هستند. 

 

۲- مزاياي تمرهندي براي مو

موهاي روي سر احساس متفاوتي دارند. همه ما با استفاده از روش هاي بي شمار، از موهاي خود مراقبت مي كنيم. در اين حالت، اغلب موهايمان را با استفاده از محصولات برند، از دست مي دهيم. اما با استفاده از تمرهندي مي توان از ريزش مو جلوگيري كرد. اما برخي از افراد نيز قبل از سن مناسب موهاي خود را از دست مي دهند كه ناجور و زشت است. استفاده از انواع روغن، مواد مغذي و رنگ روي موها ممكن است به رشد آن ها آسيب برساند.

ادامه مطلب لينك زير:

اثرات تمر هندي بر لاغري، فشار خون، كبد، پوست و مو +نحوه مصرف


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۰:۰۵ توسط:رادين موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :