سالم زيبا سالم زيبا .

سالم زيبا

بيلي روبين چيست؟ معناي بالا يا پايين بودن آن و رژيم غذايي مناسب

بيلي روبين توسط تجزيه گلبول هاي قرمز در بدن تشكيل شده است. در واقع كبد به تخريب آن كمك مي كند. سطح بالايي از بيلي روبين مي تواند منجر به زردي شود. اين اختلال با علامت زرد شدن پوست و چشم به راحتي قابل تشخيص است. چون در هنگام تولد، كبد هنوز قادر به پردازش بيلي روبين نيست، بسياري از نوزادان با بيلي روبين بالا متولد شده و باعث ايجاد بيماري زردي نوزاد مي شوند. اين وضعيت موقت است كه معمولا ظرف چند هفته به طور خودبه خود حل مي شود. بر طبق اطلاعات جديد چندين مجله معتبر پزشكي در سراسر دنيا در اين مطلب مي خواهيم بگوييم كه بيلي روبين چيست؟ همچنين معناي بالا يا پايين بودن آن و رژيم غذايي مناسب براي درمان آنرا معرفي مي كنيم.

زردي يا يرقان چيست؟

كودكان مبتلا به زردي پوست، چشمان زرد رنگي دارند. اين امر به خاطر وجود مقدار زياد بيلي روبين در خون آنهاست. بيلي روبين تركيبي زرد رنگ است كه از شكست طبيعي سلول هاي خون به جود مي آيد. كبد بيلي روبين را از خون پاك كرده و آنرا به روده ها منتقل ميكند تا از بدن خارج شود.

كبد نوزاد تازه متولد شده به خوبي كبد يك بزرگسال بيلي روبين را از خون او پاك نميكند. زردي زماني روي ميدهد كه توليد بيلي روبين سريعتر از قدرت كبد براي شكستن و دفع آن اتفاق بيافتد. اكثر انواع بيلي روبين به خودي خود درمان ميشوند. انواع ديگر نياز به درمان جهت كاهش سطح بيلي روبين دارند.

ادامه مطلب لينك زير:

بيلي روبين چيست؟ 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۷:۳۴ توسط:رادين موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :