سالم زيبا سالم زيبا .

سالم زيبا

بادمجان: مضرات، خواص، طبع، نحوه مصرف و همه نكات مهم ديگر

بادمجان مزاياي سلامتي و زيبايي بسيار زيادي دارد ، اما با اين وجود، اهميت زيادي به آن داده نمي شود. به طور كلي ، اين گياه به عنوان يك سبزي شناخته مي شود اما از نظر گياه شناسي يك ميوه است.

بادمجان بومي كشور هند است اما هم اكنون در بسياري از مناطق جهان پرورش يافته است. اين سبزيجات عالي هستند و به دليل داشتن تعداد زيادي مواد مغذي مانند ويتامين ها ، مواد معدني ، آنتي اكسيدان ها ، فيبرهاي غذايي ، فوايد سلامتي و زيبايي زيادي دارند. در اين مطلب با مزاياي مهم سلامتي و زيبايي بادمجان آشنا خواهيم شد اما ابتدا به جدول ارزش غذايي بادمجان نگاهي بيندازيد:

مواد مغذي مقدار مواد مغذي مقدار
آب  ۷۵.۸ گرم سديم ۱.۶ گرم
كربوهيدرات ۴.۷ گرم منيزيم ۱۱.۵ گرم
پروتئين ۰.۸  گرم منگنز ۰.۲  گرم
نياسين ۰.۵  گرم چربي تام ۰.۲ گرم
ويتامين B6 ۰.۱ گرم فيبر غذايي ۲.۸ گرم
ويتامين C ۱.۸ گرم ويتامين K ۲.۹ ميكروگرم
كلسيم ۷.۴ گرم فولات ۱۸  ميكروگرم
پتاسيم ۱۸۹ گرم سديم ۱.۶ گرم

خواص و استفاده در طب سنتي

بادنجان مقوي معده، بازكننده‌ي انسدادها و گرفتگي‌هاي مجاري عروق بوده و مصرف آن با سركه قابض شكم، مدر بول (ادرار) و با روغن ملين طبع است.

بادنجان مسكن دردهاي گرم، خوشبوكننده عرق و برطرف‌كننده بدبويي زير بغل و كنج ران بوده، پاشيدن دنباله‌هاي خشك بادنجان بر موضع بواسير و ساير امراض مقعد كه با روغن بادام تلخ يا روغن بنفشه و يا بابونه چرب شده باشد مفيد است.

شستشوي دست و پا با آب سياه حاصل از خيساندن بادنجان براي رفع و خشك كردن عرق دست و پا مفيد بوده و مصرف خاكستر بادنجان سوخته با سركه به صورت خمير، در زدودن زگيل موثر است.

ادامه مطلب لينك زير:

بادمجان: مضرات، خواص، طبع، نحوه مصرف 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۸:۴۸ توسط:رادين موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :