سالم زيبا سالم زيبا .

سالم زيبا

شلغم براي كودكان خوب است يا بد؟ نتايج جديدترين تحقيقات را بخوانيد!

اگر شروع به دادن غذاهاي جامد و سبزيجات به كودكتان كرده ايد ، بايد از قبل ليستي از سبزيجات مورد نيازتان تهيه كنيد. در اينجا يك نكته وجود دارد! آيا ميخواهيد شلغم را هم به اين ليست اضافه كنيد؟ اين ايده ي فوق العاده اي است! زيرا شلغم نوعي سبزيجات حاوي مواد مغذي است كه براي رشد و نمو كودك مفيد است. در ادامه بخوانيد تا دريابيد كه چرا و چطور شلغم براي كودك شما خوب است و همچنين طرز تهيه آن را ياد بگيريد.

شلغم چيست؟

شلغم گياهي ريشه اي است كه در مكانهاي معتدل رشد مي كند. ريشه شلغم يك عنصر بسيار رايج در سبزيجات ، سالادها و بسياري از غذاهاي آماده هند است. اما بايد از اين نكته آگاه باشيد كه برگهاي سبز بالاي شلغم از ريشه ها مغذي تر بوده و در مقايسه با ريشه هاي شلغم به عنوان يك انبار مواد مغذي و آنتي اكسيدان ها ، ويتامين ها و مواد معدني در نظر گرفته مي شوند.

فوايد غذايي شلغم براي كودكان

همانطور كه قبلاً گفته شد ، شلغم يك گياه مغذي است و از نظر ارزش غذايي فوايد زيادي دارد كه مي تواند كودك شما را تأمين كند. در اينجا برخي از مواد مغذي موجود در شلغم آورده شده است.

  • شلغم سرشار از ويتامين C است
  • شلغم منبع غني از فولات ، كلسيم ، فسفر ، پتاسيم ، سديم و منيزيم است
  • شلغم سرشار از فيبر و كالري كم است

روش انتخاب و نگهداري براي كودك

انتخاب: سعي كنيد از شلغم هاي تازه و گرد استفاده كنيد. شلغمهايي را برداريد كه نسبت به اندازه شان وزن سنگيني دارند. اين شلغم هاي كوچك شيرين تر از بزرگها هستند كه بعضي اوقات طعم تلخي دارند و ممكن است كودك شما از خوردن آن امتناع كند.

ادامه مطلب لينك زير:

شلغم براي كودكان خوب است يا بد؟


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۵:۰۱ توسط:رادين موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :